شما اینجا هستید   |

    اطلاعیه : تشکر حریرچی از رعایت عالی دستورالعمل‌های بهداشتی در حرم رضوی

تشکر حریرچی از رعایت عالی دستورالعمل‌های بهداشتی در حرم رضوی/ مسافرت به مشهد توصیه نمی‌شود

 

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: آستان قدس رضوی توانسته با مدیریت عالی و خردمندانه، شرایط مناسبی را با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برای زائران فراهم آورد. (۰۴-۰۵-۱۳۹۹)

 

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از آستان نیوز، ایرج حریرچی معاون کل وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در حاشیه تشرف به بارگاه نوارنی ثامن الحجج (ع) و بازدید از نحوه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در سطح اماکن متبرکه رضوی، فراهم سازی امکانات لازم برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توسط آستان قدس رضوی در سطح اماکن متبرکه رضوی را بسیار مطلوب ارزیابی کرد.

معاون کل وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی خاطر نشان کرد: امروز صحن‌های مختلف حرم مطهر رضوی مورد بازدید قرار گرفت و مشاهده شد مدیریت آستان قدس رضوی و همچنین خدام  با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از جمله  فاصله گذاری اجتماعی در نمازهای جماعت، چینش فرش‌ها، پوشش ماسک، ضد عفونی کردن اماکن متبرکه و توزیع محلول‌های ضد عفونی دست، شرایط مناسبی را برای زیارت زائران فراهم آورده اند.

وی افزود: البته در برخی موارد مشاهده می‌شود، مردم با وجود اینکه ماسک از سوی آستان قدس رضوی تحویل گرفته‌اند اما از آن استفاده نمی‌کنند و یا تجمعاتی دارند که خدام به سرعت تذکر می‌دهند و سعی در رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در سطح حرم مطهر رضوی دارند.

حریرچی با بیان اینکه در شرایط کنونی کرونایی که شمار مرگ و میرها افزایش یافته توصیه اصلی وزارت بهداشت به حداقل رساندن سفرها تا اطلاع ثانوی، از جمله سفر به شهرهای زیارتی بویژه شهر مشهد است، تصریح کرد: مسافرت به اماکن مقدس در شرایط کنونی به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود زیرا با افزایش تعداد زائران، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی نیز دشوارتر خواهد شد.

معاون کل وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: هنوز رستوران‌ها، مسافرخانه‌ها، هتل‌ها و اماکن عمومی سطح شهر نتوانسته‌اند پروتکل‌های بهداشتی را کامل رعایت کنند و اماکن و فضاهای بیرون مانند حرم مطهر نیست و خطر شیوع و ابتلا وجود دارد.

وی ادامه داد: در برخی از مساجد به دلیل عادی سازی و عادی پنداری شرایط کرونایی، بعضا شاهد محدودیت‌هایی بوده ایم؛ اما خوشبختانه حرم‌های چهارگانه در شهرهای مشهد مقدس، قم، شیراز و شهرری به لحاظ رعایت پروتکل‌های بهداشتی، دارای وضعیت مناسبی هستند.

حریرچی خاطر نشان کرد: یکی از اقدامات مجموعه آستان قدس رضوی در راستای کمک رسانی و خدمت به محرومان و مستمندان در شرایط کرونایی، توزیع روزانه ۳۵ هزار ماسک در مناطق محروم است که این اقدام بسیار شایسته و درخور توجه است.

زائران موارد بهداشتی را رعایت کنند

مدیرعالی حرم مطهر رضوی نیز در این بازدید ضمن ابراز خرسندی از تشرف معاون کل وزیر بهداشت به بارگاه مطهر حضرت امام رضا(علیه السلام) اظهار کرد: برای ارائه خدمات مستمر به زائران و مجاوران محترم به طور جدی از عموم مردم درخواست می‌کنیم که در تمام مدت زمان تشرف از ساعت ورود تا لحظه خروج و استفاده از اماکن حرم مطهر رضوی به رعایت نکات بهداشتی اهتمام جدی داشته باشند.

مهدی برادران تصریح کرد: اجازه نخواهیم داد که کوتاهی احتمالی در رعایت این نکات به عنوان یک وظیفه دینی و اجتماعی، موجبات سخت تر شدن شرایط و خدای نخواسته اعمال دوباره محدودیت‌ها برای زیارت زائران و مجاوران را فراهم سازد.

به اشتراک بگذارید : | | |