شما اینجا هستید   |

    اطلاعیه : مدیر عالی حرم تسهیل در زیارت روضه منوره را خبر داد

به گزارش روز سه‌شنبه (۲۰-۰۷-۱۴۰۰) آستان قدس رضوی، محمدمهدی برادران افزود:

 پیش از ماه محرم و با دستور تولیت آستان قدس رضوی، برنامه‌ریزی برای تسهیل زیارت حرم مطهر رضوی آغاز شد تا طبق شیوه‌نامه‌های مورد تایید ستاد ملی مقابله با کرونا، گشایش‌های تازه‌ای در مسیرهای تشرف به روضه منوره ایجاد شود اما قرمز شدن وضعیت کرونایی مشهد از یک سو و همچنین تشرف گسترده زائران در دهه آخر صفر از سوی دیگر، سبب شد تا اجرای طرح‌های جدید منطبق با شیوه نامه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی امکان‌پذیر نباشد بنابراین انجام آن به زمان مناسب موکول شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر و با عبور از این دوره و زرد شدن وضعیت کرونایی مشهد، آستان قدس رضوی، مسیرهای جدیدی برای تشرف عموم زائران به روضه منوره رضوی ایجاد کرده است تا همه عاشقان حضرت رضا(ع) بتوانند از فاصله‌ای نزدیک‌تر، زیارت خود را انجام دهند.

مدیر عالی حرم مطهر رضوی گفت: در تمام ماه‌های سپری شده از شرایط کرونایی، آستان قدس رضوی لحظه‌ای برای تسهیل بیشتر زیارت زائران درنگ نکرده و تمام توان خود را برای این مهم به کار گرفته است.
برادران افزود: نکته مهم در این خصوص، تبعیت کامل از فرمایشات رهبر معظم انقلاب و تاکیدات تولیت آستان قدس رضوی درباره پیروی از مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا بوده که همواره مد نظر است.

وی ادامه داد: تمام تلاش خادمان زائران در حرم مطهر رضوی، تسهیل زیارت است و امیدواریم به زودی با رهایی از شر ویروس منحوس کرونا، بتوانیم همانند گذشته در تمامی فضای روضه منوره میزبان حضور پرشور زائران حضرت رضا(ع) باشیم اما  تا آن زمان، خادمان رضوی و زائران حضرت رضا(ع) نایب‌الزیاره دیگر عاشقان و دلدادگان امام هشتم خواهند بود تا انشاء الله فرصت میزبانی از همه آنها فراهم شود.

با شیوع ویروس کرونا، ستاد ملی پیشگیری و مبارزه با کرونا براساس نظر کارشناسان، آمارها و مصلحت عمومی جامعه نه تنها به پرهیز مردم از حضور در هر تجمع، شکل دادن اجتماعات و تماس‌های چهره‌ به‌ چهره با هدف قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا حکم داد بلکه در پی تعطیل کردن مدارس و دانشگاه‌ها نهضت “در خانه ماندن” را نیز ترویج کرد تا کشور و ملت بر اساس گام‌های مشخص عملی و موثر، به مصاف با کرونا بپردازند.

در ادامه این روند ۲۴ اسفند ماه ۹۸ تصمیم ستاد ملی مدیریت و مبارزه با بیماری کرونا برای بستن درهای حرم‌های مطهر و اماکن متبرکه سراسر کشور در صدر اخبار قرار گرفت.

طی این مدت درهای حرم مطهر رضوی حتی طی شب‌های قدر سال ۹۹ نیز به روی زائران همچنان بسته ماند تا این که ستاد ملی مدیریت و مبارزه با کرونا در نشست ۲۷ اردیبهشت پارسال که با حضور رییس جمهوری برگزار شد با بازگشایی محدود صحن‌های روباز حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) از ابتدای ماه شوال موافقت کرد و از روز پنجم خرداد ماه پارسال تاکنون صحن‌های حرم مطهر رضوی باز است.

از آن تاریخ تاکنون آستان قدس رضوی در پی ایجاد شرایط بهتر برای زیارت با حفظ دستور العمل های بهداشتی برای زائران بارگاه رضوی است.

دسته بندی : اطلاعیه
به اشتراک بگذارید : | | |