شما اینجا هستید   |

به نقل از تسنیم (۱۴- ۰۴-۱۳۹۹)

مدیر عالی حرم مطهر امام رضا (ع) : حرم مطهر رضوی رکن اساسی تمدن سازی نوین اسلامی است.

 

مدیر عالی حرم مطهر رضوی گفت: موج معنویت‌گرایی در سال‌های اخیر، نقش حرم مطهر رضوی را به‌عنوان رکن اساسی تمدن‌سازی نوین اسلامی و زمینه‌سازی ظهور حضرت مهدی(عج) دوچندان کرده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، محمدمهدی برادران؛ روز گذشته با حکم تولیت آستان قدس رضوی به‌عنوان مدیر عالی حرم مطهر رضوی منصوب شد.

 

وی همزمان با نخستین روز کاری پس از انتصاب خود یادداشتی در اختیار خبرگزاری تسنیم خراسان رضوی قرار داده که به شرح زیر است:

شکرانه خدمت
سزد که بر سر خورشید سایه اندازیم           کنون که سایه شمس الشموس بر سرماست

سپاس فراوان بی‌کران فیاض کریم را و درود بر نبی گرامی اسلام و ائمه معصومین صلوات‌الله علیهم اجمعین، که در سایه عنایات حضرت سلطان سریر ارتضاء مولانا ابالحسن الرضا(علیه الاف التحیه و الثناء) و بنا به اعتماد فاضل ارجمند و تولیت معزز آستان قدس رضوی، حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین مروی (‌دامت توفیقاته)، توفیق خدمت مضاعف به حرم مطهر رضوی را یافتم.

ضمن تشکر از اعتماد ایشان، از صاحب این مضجع نوراتی استمداد می‌طلبم تا در انجام این وظیفه خطیر، خادم کوچک خود را یاری نمایند.

این حرم، پناه بی‌پناهان، چاره بیچارگان و کانون معرفت و محبت آل‌الله است؛ امامی که روبند خاک درش را، خلایق به مژگان، ملائک به شه پر، خدمت درگاهش مایه مباهان انس و ملک است و انبیاء و اولیاء، دربانی‌اش را می‌کنند.

کلیددار این قطعه از بهشت «حضرت جواد الائمه(ع)» است و خادمینش از «خواجه اباصلت هروی» تا «شهید حاج قاسم سلیمانی» مفتخر به این مدال نوکری هستند؛ از ارواح طیبه اولیاء الهی رخصت و مدد می‌طلبم.

موج معنویت گرایی و توجه به مظلومین عالم به مکتب رهایی بخش اسلام و گسترش فزاینده تشیع در سال‌های اخیر، نقش حرم مطهر رضوی را به عنوان رکن اساسی تمدن سازی نوین اسلامی و زمینه سازی ظهور حضرت مهدی(عج) بیشتر نموده است.

خاستگاه تعزیه استان کرمان به شمیم خوش حرم رضوی عطرآگین شد+تصاویرکرمان| آغاز زندگی مشترک زوج جوان هیئتی زیر سایه پرچم حرم رضوی + تصاویرخادمان حرم رضوی از مدافعان سلامت کرمانشاه تجلیل کردند + تصاویر

خدمتگزاری این حرم مطهر در سایه توجهات ولی عصر (ارواحنا فداه) و منویات داهیانه و حکیمانه‌ مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به عنوان رئیس خدمه آستان قدس رضوی و تحت اشراف عالیه تولیت معزز، با همکاری سایر ارکان آستان قدس رضوی و همراهی همه‌ اردتمندان به این بارگاه، به ویژه شیعیان خاص و خدام، حفاظ، فراشان، دربانان، کفشداران، خادمیاران و نیروهای افتخاری فعال در امنیت، انتظامات و خدمات و … به نحو مطلوب صورت پذیرفته است و بنده نیز به عنوان عضو کوچکی از این جامعه محترم، مشق نوکری را از مرحوم پدرم آموختم.

استمرار و ارتقاء کمی و کیفی خدمات فعلی به زائران در عرصه‌های تبلیغی، رفاهی و کالبدی با رویکرد مدیریت یکپارچه‌ی حرم مطهر رضوی، نیاز به حمایت معنوی و مادی بیشتر همه ارادتمندان حضرت رضا(ع) دارد.

خصوصا آن که انتظار مومنین از خدام حضرت، انتظاری بسیار بالا بوده که برآوردن آن جز با دعای خیر، راهنمایی، حمایت عمومی و تلاش شبانه روزی خادمان این درگاه و همکاران محترم ممکن نخواهد بود.

بر آستان جانان گر سر توان نهادن                         گلبانگ سربلندی بر آسمان توان زد

دسته بندی : گزارش مدیریتی
به اشتراک بگذارید : | | |